fbpx

Burs Başvurusu

Genel Bursluluk Kuralları

Burstan yararlanabilmek için yurt içinde veya yurt dışında örgün eğitim veren eğitim kurumlarından birinde öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir.

Başvuru yapabilecek eğitim düzeyleri şu şekildedir:

Lise ( 1-2-3-4 )

Üniversite ( Hazırlık – 1 – 2 )

Burs süresi lise ya da üniversite eğitiminin normal eğitim süresi kadardır. Beklenen eğitim süresinin uzaması durumunda burs devam etmez.

Burs alan öğrenci her eğitim – öğretim döneminin başında öğrenci belgesi ve transkript belgesini derneğe iletmekle yükümlüdür.

Burs Takvimi

Başvurular her yıl 1 Haziran – 1 Ağustos tarihleri arasında alınmaktadır.

Lise ve üniversite düzeyine yeni kayıt yaptıracağı için evrakları tam olmayan adayların başvurusu haziran ayında alınacak olup gerekli evrakları en geç 15 ağustosa kadar göndermeleri gerekmektedir.

Belgeleri tam olup kriterleri sağlayan aday öğrenciler ile online mülakat yapılacaktır.

Ağustos ayı sonunda burs almaya hak kazanan öğrencilere e-posta yoluyla dönüş sağlanacaktır.

Eylül 15 itibariyle eğitim – öğretim döneminin ilk bursu yatırılacaktır.

HAYALİME ORTAK OL DERNEĞİ

Burs Sistemi

Hayalime Ortak Ol Derneği olarak eğitimde, sporda ve sanatta fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla çocuklarımız ve gençlerimiz için çalışmalar yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımızın en önemlilerinden biri, eğitim-öğretim süresi boyunca öğrencilerimize düzenli burs desteği sağlamaktır. Bu süreçte, aşağıda yer vermiş olduğumuz kriterler üzerinden değerlendirme yapmaktayız.

Burs Kriterleri

İmkanları kısıtlı olup hayali olan her çocuğun ve gencin hayalini gerçekleştirmesinin önündeki engelleri kaldırmayı amaçlıyoruz. Bu yüzden bir hayali/hedefi olan ve bu hayale/hedefe ulaşmak için çabalayan öğrencilere ulaşmak en önemli kriterimiz.

Ekonomik durumun hayalleri/hedefleri gerçekleştirmek noktasında en önemli engellerden biri olduğunu biliyoruz. Bu yüzden ekonomik durumu hayalini/hedefini gerçekleştirmek için yeterli seviyede olmayan öğrencileri önceliklendiriyoruz. 

Örgün eğitimin hayale/hedefe giden yolda önemli bir basamak olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden akademik başarıyı önemsiyoruz.

Öğrencilerimizin sosyal, kültürel, duygusal ve bireysel gelişimlerinin kendilerine birçok anlamda fayda sağladığını gözlemliyoruz. Bu yüzden düzenli rehberlik görüşmeleri, kendilerini geliştirebilecekleri eğitimler ve sosyal bağlar kurabilecekleri etkinlikler düzenliyoruz. Öğrencilerimizin bu görüşmelere, eğitimlere ve etkinliklere isteklilikle ve düzenli bir şekilde katılımı büyük önem taşıyor.

Öğrencilerimize katkı sunabilmek adına sık sık iletişime geçiyoruz. Bu noktada sağlıklı bir iletişim kurmaya özen gösteren öğrencilerle ilerlemeye önem veriyoruz.

*Burs alan öğrenci bahsedilen kriterleri sağlamadığı durumda, derneğin bursu kesme hakkı saklıdır.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com