burs

GENEL BURSLULUK KURALLARI

Burstan yararlanabilmek için yurt içinde veya yurt dışında örgün eğitim veren eğitim kurumlarından birinde öğrenci statüsünde olmak gereklidir.

Başvuru yapabilecek eğitim düzeyleri şu şekildedir:

Lise ( 1-2-3-4 )
Üniversite ( Hazırlık-1-2 )

Burs süresi lise ya da üniversite eğitiminin normal eğitim süresi kadardır. Beklenen eğitim süresinin uzaması durumunda burs devam etmez.

Burs alan öğrenci her eğitim-öğretim döneminin başında öğrenci belgesi ve transkript belgesini derneğe iletmekle yükümlüdür.

BURS TAKVİMİ

Başvurular her yıl 1 Haziran – 31 Temmuz tarihleri arasında alınmaktadır.

Lise ve üniversite düzeyine yeni kayıt yaptıracağı için evrakları tam olmayan adayların başvurusu haziran ayında alınacak olup gerekli evrakları en geç 15 Ağustos’a kadar göndermeleri gerekmektedir.

Belgeleri tam olup kriterleri sağlayan aday öğrenciler ile online mülakat yapılacaktır. Sadece online mülakata girmeye hak kazanan öğrencilerle iletişime geçilecektir.

Ağustos ayı sonunda burs almaya hak kazanan öğrencilere e-posta yoluyla dönüş sağlanacaktır.

Eylül 15 itibariyle eğitim – öğretim döneminin ilk bursu yatırılacaktır.

Burs başvuru tarihleri her yıl 1 Haziran – 31 Temmuz tarihleri arasında alınmaktadır.

2022-2023 eğitim dönemi için yapılacak burs başvurularını www.bursverenler.org adresine üye olarak yapabilirsiniz.

Bursluluk sürecinde diğer bir aşama olan mülakat aşamasına girmeye hak kazanan öğrenciler için başvuruda belirttikleri e-posta adresleri üzerinden iletişime geçilecektir.

Burs başvurusu yapabilmek için belirlenen kriterler ve istenen belgelerin hepsine Hayalime Ortak Ol Derneği Burs Yönetmeliği’nden ulaşabilirsiniz.

Bu sene lise ya da üniversiteye yeni kayıt yaptıracak olan ve yerleşirme sonucu henüz belli olmayan öğrenciler de burs başvurusunu 31 Temmuz tarihine kadar yapmak kaydıyla başvurularını gerçekleştirebilirler. 31 Temmuz tarihinden sonra açıklanacak olan yerleştirme sonuç evrakını, www.bursverenler.org adresinden yapmış oldukları başvuru sayfasına sonradan yükleyebilirler.

Bize [email protected] adresine yazarak ulaşabilirsiniz.