burs

BURS

Lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimde, sporda, sanatta ve teknolojide fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla sağladığımız eğitim bursundan yararlanmak ister misin?

Burs Yönergesinde yer alan koşullara uygun olduğunu düşünüyor, yurt içi veya yurt dışı örgün öğretimde yer alan Lise (1-2-3-4) veya Üniversite Lisans (Hazırlık-1-2) öğrencisiysen sen de başvuru yapabilirsin.

Tüm detaylar için Burs Yönergesini inceleyebilir ve başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Son başvuru tarihi 30 Haziran 2024 23:59’dur.

BURS TAKVİMİ

Başvurular Haziran ayında alınmaktadır.

Lise ve üniversite düzeyine yeni kayıt yaptıracağı için evrakları tam olmayan adayların başvurusu takvime göre alınacak olup gerekli evrakları en geç 15 Ağustos’a kadar göndermeleri gerekmektedir.

Belgeleri tam olup kriterleri sağlayan aday öğrenciler ile online mülakat yapılacaktır. Sadece online mülakata girmeye hak kazanan öğrencilerle iletişime geçilecektir.

Eylül ayının ilk haftasında Hayalime Ortak Ol öğrencisi olmaya hak kazanan öğrencilere e-posta yoluyla dönüş sağlanacaktır.

16 Eylül itibariyle eğitim öğretim döneminin ilk bursu yatırılacaktır.

Burs başvuru tarihleri 3 Haziran – 30 Haziran tarihleri arasında alınmaktadır.

2024-2025 eğitim dönemi için yapılacak burs başvurularını https://hayalimeortakol.org/burs adresi üzerinden alınacaktır. 

Burs sürecinde diğer bir aşama olan mülakat aşamasına girmeye hak kazanan öğrenciler için başvuruda belirttikleri e-posta adresleri üzerinden iletişime geçilecektir.

Hayalime Ortak Ol bursuna başvurusu yapabilmek için belirlenen kriterler ve istenen belgelerin hepsine Burs Yönergesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu sene lise ya da üniversiteye yeni kayıt yaptıracak olan ve yerleştirme sonucu henüz belli olmayan öğrenciler de Hayalime Ortak Ol bursuna 30 Haziran tarihine kadar  başvurularını gerçekleştirebilirler. Sınav sonuçlarına göre evraklarını 15 Ağustosa kadar gönderebilirler.

Bize [email protected] adresine yazarak ulaşabilirsiniz. Telefon ile bilgi verilmemektedir.

* Hayalime Ortak Ol, sosyal medya hesaplarında, web sitesinde belirtmek/duyurmak koşulu ile başvuru tarihleri, başvuru koşulları ve burs yönergesinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.