hakkımızda

biz Kimiz?

Hayalime Ortak Ol, çocuklar ve gençlerin eğitim, spor ve sanatta eşit fırsatlara erişim sağlaması için 2017 yılında İzmir’de kurulmuş olan bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğimiz bünyesinde yer alan öğrencilerin her biri potansiyeli yüksek, hayalleri büyük ve akademik başarısı yüksek, spor ya da sanatın bir dalında yeteneği olan çocuk ve gençlerden oluşmaktadır. Kurulduğu günden bu yana üyeleri, çalışanları, destekçileri, gönüllüleri ve öğrencileriyle birlikte topluluk bilinciyle hareket eden derneğimiz; fırsat eşitliği, sürdürülebilir ve nitelikli fayda, çeşitliliğin zenginleştirdiği bir dünya için faaliyetlerini sürdürmektedir.

AMACIMIZ

“Hayalime Ortak Ol Derneği” olarak amacımız, çeşitli nedenler ile yeterli desteği alamayan çocukları ve gençleri bünyemize katarak; onların yetenekli olduğu spor ile sanat dallarında ve  akademik kariyerlerinde başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları desteği sağlamaktır. Çok yönlü gelişimleri için nitelikli bir desteğin önemli olduğuna inanıyor, attığımız her adımın sürdürülebilir nitelikle olması için özel çaba sarf ediyoruz. Eğitim burs desteğinin yanı sıra yaptıgımız ihtiyaç analizi neticesinde oluşturduğumuz sosyal gelişim programları, psikolojik danışmanlık ve rehberlik desteği, koçluk ve mentorlük desteği ile çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz.

Kariyer ağı adını verdiğimiz sistemimizle kariyer planlamaları konusunda yol göstericilik yapmayı; staj ve iş ihtiyaçlarına yönelik bağlantılar kurmalarını ve geliştirmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Sosyal etkinlikler adı altında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılabilecekleri organizasyonlar düzenleyerek sosyal gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyoruz. Düzenli olarak destek olduğumuz çocuk ve gençlerin yanı sıra, gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile hem kurulduğumuz şehir olan İzmir’de hem de diğer şehirlerde faaliyet göstermek için çalışmalar yürütüyoruz.

NELER YAPIYORUZ?

“Hayalime Ortak Ol” olarak amacımız, çeşitli nedenler ile yeterli desteği alamayan çocukları ve gençleri bünyemize katarak; onların yetenekli olduğu spor ile sanat dallarında ve akademik kariyerlerinde başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları desteği sağlıyoruz.

Eğitim Burs Desteği

Eğitim öğretim dönemi boyunca öğrencilerimize düzenli burs desteği sağlıyoruz.

Sosyal Gelişim Programları

Çocuklarımızın ve gençlerimizin 21. yüzyıl becerilerini geliştirecek eğitimler ile soft skills olarak adlandırılan bireysel ve bireylerarası becerilerini kuvvetlendirecek eğitimler ile çok yönlü gelişimlerini destekliyoruz.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Desteği

Psikolojik danışmanımız aracılığıyla öğrencilerimize akademik ve sosyal yaşamlarında ve kariyer planlamalarında rehberlik ediyoruz. İhtiyaç halinde psikolojik destek veriyoruz.

Kariyer Ağı

Aldıkları eğitimlerle birlikte 21. yüzyılın gerektirdiği donanımlara sahip olan öğrencilerimizin birçok farklı iş kolu ve sektörle kurduğumuz kariyer ağına dahil olmalarını sağlıyoruz.

Sosyal Etkinlikler

Düzenlediğimiz sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile kendi aralarında sosyal bir ağ kurmalarını sağlayarak kültürel gelişimlerini destekliyoruz. Bu sayede öğrencilerimizde topluluk bilincinin yerleşmesini de sağlamayı amaçlıyoruz.

Köy Okulları Yardım Projeleri

Düzenlediğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile başta köy okulları olmak üzere, dezavantajlı bölgelerde yer alan tüm okullarda eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz.

ekibimiz

Atakan Atalar

Alper Elbirler

Şeniz Öztorun Baş

Buse Asıgöz

Fulya Dinçer Mızrak

YÖNETİM ve denetim KURULU

Bu linke tıklayarak Yönetim ve Denetim Kurulumuza ulaşabilirsiniz.